Pozostałe zabiegi

Pozostałe zabiegi

ESTETMED Gabinet medycyny estetycznej i leczenia chorób żył lek.med. Piotr Bałdyga
ESTETMED Gabinet medycyny estetycznej i leczenia chorób żył lek.med. Piotr Bałdyga

Radiofrekwencja

Radiofrekwencja jest zjawiskiem fizycznym wykorzystującym działanie przemiennego prądu elektrycznego wysokiej częstotlowości o zakresie od 3 MHz do 30 MHz.

Radiofrekwencja posiada szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej oraz kosmetologii. Umożliwia przeprowadzenie zabiegów z zakresu chirurgii, medycyny estetycznej oraz blefaroplastyki (plastyka powiek).

Urządzenie marki Loktal, które wykorzystuję w pracy, posiada nóż radiochirurgiczny. Gwarantuje on szereg korzyści klinicznych po jego zastosowaniu podczas zabiegów. Przyśpieszone gojenie, zmniejszony dyskomfort pooperacyjny oraz mniejsze ryzyko powstania blizn przerostowych – to tylko część z jego zalet.

Radiofrekwencja jest również wykorzystywana w celu poprawy kondycji oraz rewitalizacji skóry. W tym celu wykorzystywana jest radiofrekwencja mikroigłowa. Pomaga nam w redukcji blizn, rozstępów, zmarszczek oraz zmniejszeniu wiotkości skóry – również wrażliwej okolicy oka. Jest również zabiegiem w przypadku skóry młodej jako profilaktyka anti-aging.